Muhammet Ali KAYA

Muhammet Ali KAYA Kimdir?

Samsun İl’ i Vezirköprü ilçesinde 1982 yılında dünyaya gelen KAYA, ilk – orta ve lise öğretimlerini burada tamamladı. Bilgisayar Programcılığı bölümünü kazanarak 2000 yılında KahramanMaraş ta öğrenim gördü. 2012 yılında İşletme Lisans Eğitimini, 2015 yılında ise Bilgisayar Mühendisliği Eğitimini tamamladı. Bir çok alanda firma ve özel şirketlere danışmanlık himeti ve yazılım desteği verdi.

Askerlik görevi sırasında Ordu Bilgi İşlem biriminde çalışan Kaya, burada 1000 kullanıcılı sistemin idamesi, file server adminliği, web server adminliği, network altyapısının organizasyonu gibi görevleri ifaetti. Çalıştığı eğitim kurumlarında, Microsoft C, C++, C#, asp.NET eğitimleri verdi. Kamu kurumlarında; File Server kurulumu, Microsoft Exchange Server kurulumu ve yönetimi, Microsoft Server 2012-R2 kurulumu ve ADS işlemlerini admin olarak yönetti.

KAYA, Java konusunda uzman olarak eğitim ve destek hizmetleri vermektedir. Java alanında bir çok konuda eksik olarak gördüğü türkçe kaynak ihtiyacı için çalışmakta ve içerik üretmektedir. Sitemizde bulabileceğiniz eğitim içerikleri haricinde hali hazırda yazmakta olduğu kitapları ile de türkiye de yaşanan kaliteli türkçe kaynak sorununa bir çözüm getirmiş olacaktır.

Sertifikalar


  1. Microsoft Server 2008 & 2012 Active Directory Configuration (Microsoft Partner Learning)
  2. Network Infrastructure Configuration(Microsoft Partner Learning)
  3. Applications Infrastructure Configuration(Microsoft Partner Learning)
  4. Asp.Net Web Design & SQL Server 2008-2012 Eğitimi(Microsoft Partner Learning)
  5. İleri C#, MVC 4 ve NTT Framework Eğitimi(Microsoft Partner Learning)
  6. Java Yazılım Uzmanlığı Eğitimi
  7. Human Resources Leader Development Programme (European Union )