Apple Swift Logosu

IOS UYGULAMA GELİŞTİRME EĞİTİMİ

Swift Kısa Bakış

Swift 4, iOS ve OS X geliştirme için Apple Inc tarafından geliştirilen yeni bir programlama dilidir. Swift 4, C uyumluluğunun kısıtları olmadan C ve Objective-C’nin en iyilerini benimser.

  • Swift 4, güvenli programlama kalıplarını kullanır.
  • Swift 4, modern programlama özellikleri sunar.
  • Swift 4, Objective-C benzeri sözdizimi sağlar.
  • Swift 4, iOS ve OS X uygulamalarını yazmanın harika bir yoludur.
  • Swift 4, mevcut Cocoa çerçevelerine sorunsuz erişim sağlar.
  • Swift 4, dilin prosedür ve nesne yönelimli bölümlerini birleştirir.
  • Swift 4’ün giriş / çıkış veya dizi işleme gibi işlevleri desteklemek için ayrı bir kütüphane içe aktarmasına gerek duyulmaz.

Swift 4, Mac OS ve iOS’taki mevcut Obj-C sistemi ile aynı çalışma zamanını kullanır ve bu da Swift 4 programlarının birçok iOS 6 ve OS X 10.8 platformunda çalışmasını sağlar.

Swift 4, Swift 4 programcılarının kodlarını yazabildikleri ve sonuçları hemen görmek için yürütebilecekleri oyun alanı ile birlikte geliyor.

Swift’in ilk halka açık filmi 2010 yılında piyasaya sürüldü. İlk resmi versiyona gelmek yaklaşık 14 yıl Chris Lattner’ı aldı ve daha sonra diğer birçok katılımcı tarafından desteklendi. Swift 4, Xcode 6 beta’ya dahil edilmiştir.

Hızlı tasarımcılar Objective-C, Rust, Haskell, Ruby, Python, C # ve CLU gibi diğer popüler dillerden fikir aldı.

Swift Eğitim İçeriği

Eğitim içeriğimiz, ilk olarak X-Code u tanımak ve belli bileşenleri ve değişkenleri kullanmayı öğrenmek olacak bu çok kısa sürecek. Çünkü bizim derdimiz hızlı bir şekilde konuya tam hakimiyet sağlamadan işimize yarayacak kısımlar ile hızlıca uygulama geliştirmek olacak. Yani 3-5 ayınızı harcayıp daha sonra unutacağınız kodları tekrar tekrar kodlayarak işi uzatmak olmayacak. Amacımız hızlıca kodu anlayıp, proje yazmaya başlamak.

NOT: Eğitim içeriğimiz ve Fiyatlarımız hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bize Ulaşın ->

 

 

Kaynak: https://www.tutorialspoint.com